Ένα ακόμα πολύ σπουδαίο αποτέλεσμα κατάφερε να πάρει ο Θεσπρωτός, αφού απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Πανσερραϊκό, σ’ ένα ματς που στο ημίχρονο έχανε με 2-0! Η ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα αντέδρασε στο προβάδισμα των γηπεδούχων και με έξοχη εμφάνιση στην επανάληψη πήρε τον βαθμό.

Στο 17’ ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε με τον Χιλάμ Κανίς και στο 45΄ ο ίδιος παίκτης πέτυχε και δεύτερο γκολ, δίνοντας πολύ ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Θεσπρωτός ανέβασε την απόδοσή του και στο 56’ μείωσε με εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Κωνσταντίνου.

Στο 76’ ο Σαραντίδης πήρε το ριμπάουντ από την ασταθή απόκρουση του Κατσικά και ισοφάρισε σε 2-2.

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Κατσικάς, Δημητρίου, Κασμερίδης (60′ Γιανναράκης), Ζέρης, Φουάσης, Έππας, Κρητικός, Κόντσι (60΄Αινταρρά (78′ Παπαβασιλείου), Ανάκογλου (64΄ Ντιάζ), Κανίς, Μέσι (78΄ Στίνα).

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης (75′ λ.τρ.Δημ. Παππάς), Γώγος, Ζιώγας, Ντ΄Αλέσσιο, Στεργίου (46′ Βασιλάκης), Γεωργούσης (78′ Βαγγέλης Παππάς), Κωνσταντίνου, Βαταμίδης (46′ Λύγκας), Σαραντίδης (85′ Μπονίγια), Διγκόζης, Ρομέρο

*Πριν την έναρξη του αγώνα η ΠΑΕ Πανσερραϊκός διαμέσου του προέδρου της τίμησε τον Χουάν Ραμόν Ρότσα για την προσφορά του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.