Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας «τρίποντο» κατέκτησε ο Καραϊσκάκης στην έδρα του κόντρα στον Ηρόδοτο, νικώντας με 2-1, χάρη σε γκολ που ήρθε στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα της Άρτας δεν ήταν πολύ καλή στο α’ ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη έγινε πιο ισορροπημένο παιχνίδι, με τον Χουάντερσον, πάντως, να κάνει πολύ καλή εμφάνιση και να κρατάει την ομάδα του μέσα στη διεκδίκηση της νίκης ως το τέλος.

Τα γκολ

3’ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γκόμεζ, η μπάλα στο «παραθυράκι» του Χουάντερσον και αφού η μπάλα βρήκε και δοκάρι και ενδεχομένως στην πλάτη του Χουάντερσον, κατέληξε στα δίχτυα!

11’ Εκτέλεση φάουλ από δεξιά του Τάμπα, καρφωτή κεφάλια του Ναζίμ και 1-1!

92’ Ο Σταματής έσπασε την μπάλα στον επερχόμενο Ναζίμ, ο οποίος με δυνατό συρτό σουτ νίκησε το Λουτριώτη κάνοντας το 2-1!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Καραϊσκάκης: Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος (46’ Δερμιτζάκης), Κρισμάρεβιτς, Βαφειάδης (65’ Γλυνός), Πέδρο Ενρίκε (46’ Φαν Ίπερεν), Ναζίμ, Σταματής, Ρούνεϊ (65’ Γαλεάδης), Ντοναλντόνι (72’ Κορέλας)

Ηρόδοτος: Λουτριώτης, Γκόμεζ (57’ Σταμπουλίδης), Καργιωτάκης, Κόρτσαμ, Αρναούτογλου (79’ Χατζησάββας), Ρουσσάκης, Κάντε, Μπαρμπόσα, Βρεττός, Κατίδης (79’ Γκίνης), Χαλκιαδάκης